Ve dnech 20.-21.7. se ve Velichovkách konal 47.ročník Lázeňského poháru ve fotbale. Jedná se o druhý nejstarší turnaj v ČR, kdy hraje 11 hráčů proti 11. Turnaje se zúčastnilo 8 lázeňských mužstev z 5 krajů ČR. Akce začala pátečním příjezdem zúčastněných týmů a večerní diskotékou. V sobotu následovaly boje ve dvou skupinách po čtyřech a večer pak zábava s živou muzikou. Luhačovice si dokázaly vítězně poradit se dvěma soupeři, ale na fotbalisty z Bělohradu nestačili. V neděli probíhaly boje o konečné umístění, kde se Luhačovice utkali v zápase o 3. místo proti domácím Velichovkám.

Hodnocení trenéra Martina Bernátka: V sobotu jsme odehráli 3 zápasy skupinové části. V prvním utkání jsme narazili na papírově nejslabšího soupeře z Jánských lázní. Po těžkém dobývání jsme nakonec dosáhli tíženého vítězství 1:0 po brance George. Naopak ve druhém utkání nás čekal nejsilnější soupeř – Lázně Bělohrad. Musím přiznat, že soupeř své kvality potvrdil a byl v utkání lepší. Zaslouženě tak vyhrál 1:0. Ve třetím utkání jsme změřili síly s týmem ze Mšených lázní. Šli jsme brzy do vedení po individuální akci Honzy Zámorského a dorážky Matěje Majzlíka. Těsně po poločase jsme ale nepohlídali centr z levé strany a soupeř srovnal na 1:1. Naštěstí to na sebe vzal opět Honza Zámorský, sám prošel obranou soupeře a přízemní střelou nedal golmanovi šanci – 2:1. Tímto výsledkem utkání i skončilo. Díky jedné prohře bylo jasné, že si tento rok finále nezahrajeme. A tak nás v neděli čekal souboj o 3. místo s domácím celkem Velichovek. Bohužel tohle utkání nám vůbec nevyšlo, chyběl nám pohyb, přesnost a důraz. Naše obrana jako by neexistovala. A tak jsme zaslouženě prohráli 5:0. V konečné tabulce jsme tedy obsadili 4 místo. Do příště máme co zlepšovat. Na druhou stranu jsem rád, že jsme dostali do hry všechny kluky, co s námi jeli. Sestavu jsme tvořili kombinací hráčů A mužstva, B mužstva i hráčů dorostu. Všem zúčastněným chci poděkovat na reprezentaci FK-Luha. Doufám, že v příštím ročníku v lázních Klimkovicích se vrátíme na vítěznou vlnu a pojedeme domů s pohárem pro vítěze.