Áčko po podzimu na dostřel nejvyšší příčce! 3. místo se ziskem 29 bodů!

Podzimní část sezóny můžeme dle postavení v tabulce a zisku bodů hodnotit jako povedenou část.

Držíme se na dostřel dvou bodů na favorita soutěže. V jarní části to rozhodně s bojem o vyšší příčky nevzdáme. Bohužel postavení v tabulce není všechno a sezóna se skladá z více částí. Už se pravidlem stává, že ke konci půlsezóny máme totálně zdevastovaný kádr. V nejednom zápase se potýkáme s absencí až 5 hráčů základní sestavy. Nevim jak by jsme dopadli, kdyby jsme neměli dostatečně široký kádr. VVždyť my jsme ani jednou nehráli ve stejné sestavě ve dvou po sobě jdoucích zápasech🤷🏻‍♂️. S tím souvisí i druhá věc, a to přístup hráčů k fotbalu. Jsem v Luhačovicich 4 rokem a vidím razantní změnu v přístupu hráčů ke svým fotbalovým “povinnostem”. To je pro mě další velký vykřičník, na kterém musíme jako FKL pracovat. Velmi pozitivně hodnotím přístup hráčů týmu a dorostu, kteří nám v těžkých chvílích byli oporou. A i díky tomu jsme zvládli bodovat v zápasech s velkou marodkou. 👌🏻 Nejlepším hráčem podzimu se stal Michal Švec, nejlepším střelcem podzimu Martin Pavlíček.

Zhodnotil podzimní část sezóny trenér A mužstva Jan Jelínek

Béčko po podzimu na senzačním druhém místě! 2. místo se ziskem 28 bodů!

V premiérové účasti B-družstva v krajské soutěži jsme nakonec po skončení podzimu obsadili druhou příčku. Škoda nezvládnutého závěru. Dlouho jsme soutěž vedli, ale i přes to jsme s druhým místem překvapili a z hlediska předsezónních ambicí ho můžeme považovat za úspěch.

Úvodní domácí duel jsme nezvládli, ale tato prohra nám ukázala, že to, co stačilo v okresní soutěži, v kraji stačit nebude. Mužstvo přidalo a následovala krásná série deseti vítězných zápasů v řadě, ve kterých jsme získali 27 bodů. Ve většině zápasů jsme soupeře herně převýšili, ale například v derby zápase s Ludkovicemi jsme vítězný gól střelili až na konci utkáni a při vítězstvích s Drslavicemi a na hřišti Slovácka B jsme měli i štěstí, protože naši soupeři byli v těhle utkáních lepším týmem. V utkání v Březnici jsme měli velký problém se sestavou, ale i přes to jsme po úvodní půlhodině vedli 4:0, soupeři jsme však dovolili vyrovnat. Nakonec jsme se štěstím získali 2 body za vítězství po penaltách. Poslední dva zápasy jsme nezvládli herně ani výsledkově. Získali jsme v nich jen 1 bod a to nás odstavilo na průběžné druhé místo.

Celkově jsme vstřelili nejvíc gólů, čili z hlediska útočné fáze můžeme být spokojení, problém vidím v obranné fázi, hlavně v individuálním přístupu některých hráčů při plnění taktických pokynů.

V jarních zápasech by jsme chtěli dát co nejvíc příležitostí hráčům z dorostu, aby získali zkušenosti se seniorským fotbalem, protože tohle by mělo být jedním z poslání rezervních týmů.

Na závěr bych chtěl pochválit celý tým za reprezentaci klubu ve vyšší soutěži. Průběžné druhé místo považujeme za úspěch a na jaře bychom chtěli co nejvíc navázat na kvalitní výsledky z podzimu. Z jednotlivců nechci vyzvednout žádného hráče, každý střídal lepší zápasy se slabšími, dobré výkony a výsledky se podařily tehdy, když jsme hráli jako tým.

Chtěl bych poděkovat vedení FK Luhačovice za vytvořené podmínky, trenérům a hráčům z dorostu a „A“ týmu, za pomoc při nominacích na jednotlivá utkání a všem, co nás podporovali za projevenou důvěru.

Zhodnotil podzimní část sezóny trenér B mužstva Michal Caránek