V pátém kole jsme zajížděli na mistrovské utkáni do Zlechova, kde nás čekal lídr soutěže, který v dosavadním průběhu neztratil ani bod.

Od začátku se hrálo kvalitní utkáni, ve slušném tempu, oba týmy hráli ofenzívně a chtěli vyhrát. I když jsme mněli lepší držení balónu, domácí hráli bojovný a důrazný fotbal, proto jsme se neprosazovali lehko. První dva střelecké pokusy zpoza vápna jsme vyprodukovali my, ale pokus Kováře do středu domácí branky zneškodnil Vendel a Poláchová přizemní střela skončila vedle levé tyčky. Pak se do vyložené šance po odraženém balónu dostali také domácí, naštěstí prostor naši branky netrefili a další pokus zneškodnil Coufalík. Ve 32. minutě nás do vedení poslal Pavlíček a o 4 minuty se po rohovém kopu hlavou prosadil Maček, rázem jsme vedli o dvě branky. Zlechov však nadále bojoval a nejprve v ázvru snížil na 1:2 a po obrovské hrubici brankéře Coufalíka i vyrovnal. Poločas tak skončil 2:2 a vše bylo otevřené. Ve druhé půli se bojovnost na obou stranách vystupňovala, defenzívy pracovali skoro bez chyb a proto se šance rodili těžce. Domácí nastřelili tyč a únik Pavlíčka z kraje hřiště zakončil náš hráč těsně vedle tyče. V 67. minutě šel do zápasu navrátilec Ďurďa, který v 80. minutě svým důrazem ve vápně vybojoval penaltu. Tu si postavil Slobodian a s přehledem nás poslal do vedení. V závěru vrhli domácí všechny síly do útoku s cílem vyrovnat. Když už se zdálo, že zápas v klidu dohrajeme, ve 4 minutě nastavení, spadl v našem vápně Machala a rozhodčí poskytl výhodu penalty také domácím. Fantastickým zákrokem ji však zneškodnil Coufalík a odčinil tak své zaváhaní z první půle. Hned po penaltě rozhodčí odpískal konec tohoto dramatického zápasu a my jsme mohli slavit velmi cenné vítezství, které nás posunulo již na druhé místo tabulky.

Vyjádření trenéra (Michal Caránek) :

„Odehráli jsme těžké a zároveň kvalitní utkáni. Hráči zápas odjezdili, přístup a bojovnost až do závěru nám přinesla vítězství. Vytknout musím jedině to, že jsme za pár minut přišli o dvougólové vedení a také situaci před penaltou v závěru. Jediný hráč individuálně vyškolil naše tři, navíc jsme v dané situaci nemněli jít do kontaktu, bylo jasné, že daný hráč si jde pro penaltu. Jsem rád, že všichni kluci, včetně střídajících zápas odmakali. Domácí předvedli také kvalitní výkon, právem patří do vrchní poloviny tabulky. Důležité body je potřebné potvrdit sobotu v domácím utkání vítězstvím.“