Áčko deklasovalo Bysřici pod Hostýnem 7:1 a béčko si poradilo se Starým Městem 2:0!

Luhačovice - Bystřice pod Hostýnem 7:1

Branky: 2x Bernátek, Pavlíček Martin, Postava, Pešek, Suchý a Bronislav Červenka. 👍🏻😉👏🏻

Návrat kapitána ❤️👍🏻

Do zápasu jsme nevstoupili šťastně. Soupeř potrestal naši špatnou rozehrávku a ujal se vedení. Poté ještě zvýšil aktivitu. Naštěstí jsme dokázali odpovedět brankou Postavy a hosty tím utlumili. Ve hře jsme více drželi míč a hledali skulinky v obraně. Dvě příležitosti měl Martin Pavlíček, ale na branku si počkal do 25. minuty, kdy si naskočil na Poláchův roh. Poločas byl tedy 2:1 v náš prospěch.
Druhá půle byla jasně v naši režii. Bernátek v krátkém sledu vstřelil dvě branky a bylo po zápase. Soupeř přijel v neúplné sestavě a neměl jak reagovat na dění na hřišti. Postuoně se prosadili Broňa Červenka, Pešek a zápas uzavřel v 89. minutě Suchý z penalty.

Trenér Jelínek:
“Kluci zápas odjezdili. Důležité bylo, že jsme dokázali rychle odpovědět na darovanou branku v úvodu zápasu. To nás zklidnilo. Museli jsme být hodně aktivní, věděli jsme že hosté nemůžou střídat, dobře jsme kombinovali a tím jsme soupeře unavili.”

Luhačovice B - Staré Město 2:0 (2:0)

Branky: Horáček, David Červenka

Vítězství Béčka se tentokrát nerodilo lehce, jednak jsme narazili na běhavého a bojového soupeře a navíc na těžkém terénu šlo kombinovat jen s problémy.

V páté minutě měl první šanci domácí Horáček, ale mířil jen nad branku hostů. Hosté kontrovali v třinácté minutě nebezpečným zakončením. Ve dvacáté minutě jsme měli dvě gólové šance. Nejdříve Jelínek mířil těsně vedle, ale pak Horáček po dlouhém nákopu vyhrál důležitou hlavičku, D. Červenka svůj nájezd, ovšem neproměnil. O deset minut později jsme se však už radovali, když se po rychlém protiútoku prosadil Horáček. Druhý gól do kabin vsítil opět po rychlém protiútoku D. Červenka a poločasový stav byl 2:0. Ve druhém poločase jsme se soustředili už hlavně na pozornou defenzívu, výsledkem čehož byl jen jeden střelecký pokus hostů na naši branku. Navíc jsme mohli své vítězství pojistit. Dvě evidentní šance jsme však neproměnili a tak i na konci zápasu zůstal svítit konečný stav 2:0.

Vyjádření trenéra (Michal Caránek):

„Dnes jsme narazili na bojovného soupeře, který nám tolik nedovolil, jako soupeři z předchozích zápasů. Nedokázali jsme kvalitně kombinovat na mokrém terénu. Zápas byl více o bojovnosti a o vsítění prvního gólu. Po poločasovém dvojgólovém vedení jsme se stáhnutím Jelínka na post stopera rozhodli udělat vše proto, abychom neinkasovali kontaktní gól, na čemž dost utrpěla kvalita naší útočné fáze. Záměr nepustit soupeře do šance se nám však podařil. Opět mne mrzí neproměnění čistých gólových šancí v druhé půlce, mohli jsme rozhodnout dříve. Dnes nebylo vše v naší hře ideální, jsem však spokojený s nasazením hráčů.“