V dalším kole zajíždělo áčko i béčko opět na venkovní hřiště a oba zápasy dopadly na jedničku!

Provodov - FKL A 0:0, na penalty 4:5 pro FKL!

Dnes nás čekal velmi silný soupeř. Hlavně na domácí půdě vítěz loňského ročníku body neztrácí. Zápas to byl těžký, dobře organizovaný Provodov hrál z pevné obrany a spíše spoléhal na brejkové situace. Ovšem naši zadáci si dnes počínali taktéž velmi dobře. Bezpečně uhlídali duo Ulman, Haloda. V zápase jsme si vytvořili tlak, bohužel domácí odolávali. Největší příležitosti měl v první půli Broňa Červenka, ten bohužel mířil po rohu nad bránu Radka Petra. Stejně tak mířil Pavel Postava po přihrávce Kořenka. Provodov měl jednu slibnou příležitost ve 33. minutě, odražený míč se dostal na nohu domácího hráče, který těsně minul.
Ve druhé půli jsme si vytvořili dvě brankové příležitosti. V 72. minutě našel Kryšpín hlavu Peška, Radek Petr skvělým zákrokem míč chytil. V 75. minutě jsme měli ke gólu nejblíže, Mára Polách poslal krásný centr do vápna, David Hubáček se prosadil i mezi dvoučlenonnou obranou, bohužel míč skončil na tyči domácí svatyně. V závěru Haloda poslal odražený míč z voleje do Kryšpína a poslední slovo měl Polách, bohužel jeho hlavička mířila do rukou brankaře. Na řadu tedy přišly penalty. Naši borci byli bezchybní. V poslední sérii Urbánek trefil horní tyč a bylo rozhodnuto.👌🏻

Penalty: Suchý, Polách, Hubáček, Popelka, Červenka B.

Sestava: Švec-Kryšpín, Polách, Popelka, Červenka B., Kořenek J., Pavlíček V., Suchý, Postava, Hubáček, Bernátek (68. Pešek)

Trenér Jelínek:
“Klukům dnes opravdu nemám co vytknout, zápas jsem si užil. Nasazení, aktivita, koncentrace, vše jsem tam našel. Bylo vidět, že chtějí vyhrát. Zápas to byl kvalitní, dostat se do tak organizované a zkušené obrany je velmi těžké. Bohužel tomu chyběl gól. Troufám si říct, že jsme byli většinu zápasu lepším týmem, ovšem musím ocenit i bojovnost a kvalitu soupeře. Přál bych si víc takových zápasů

Havřice - FKL B 1:7 (0:3)

Utkání ještě ani pořádně nezačalo a Horáček v první minutě nádhernou střelou do šibenice otevřel skóre zápasu. Havřice měly ve čtvrté minutě dvě obrovské šance na vyrovnání, ale obě vychytal skvělý Coufalík. V rozmezí mezi sedmou a desátou minutou spálil tři obrovské šance David Červenka. Vše si vynahradil v 13. minutě když se prosadil po individuální akci 0:2! Hned po minutě mohl opět skórovat Horáček, ale trefil jen domácího brankáře. V 26. minutě jsme podnikli rychlou brejkovou situaci, kterou zakončil Kovář na 0:3. Do konce prvního poločasu jsme měli ještě dvě šance, ale stav se nezměnil. Velký výkonnostní rozdíl mezi oběma týmy pokračoval i v druhém poločase. Ze spousty dalších gólových šancí jsme vytěžili další čtyři góly, z nichž dva vsítil po dvaceti minutách na hřišti střídající dorostenec Mejzlík. Za stavu 0:7 jsme na chvíli polevili v koncentraci a domácí se v závěru utkání dočkali čestného gólu.

Branky: Horáček, Červenka D., Kovář, Talaš, Hruboš, Mejzlík 2x

Sestava: Coufalík - Červenka Z., Jelínek, Zmeškal, Bartek - Michna (59. Bača), Polách (46. Hruboš), Talaš, Kovář (71. Mejzlík) - Červenka D., Horáček (78. Švec)

Trenér Caránek:
Naše vysoké vítězství je zasloužené. V poli jsme měli obrovskou převahu. Množství dalších čistých šancí jsme ale neproměnili. Důležitým momentem byly dva zákroky Coufalíka na začátku utkání. Domácí se po gólu na 0:3 úplně složili. Velmi mě potěšil výkon Talaše, jako i výkony obou střídajících dorostenců. Zbytek týmu hodnotit nebudu, protože jsme dominovali sotva tréninkovým tempem. Určitě mě netěší fakt, že jsme se soupeřem, který podal takový výkon na závěr utkání, dostali branku.

👏